A bit of motivation for U

16. january 2012 at 8:42 | Chloe |  oo 2012 oo
Dnes jsem narazila při projíždění mých oblíbených blogů na článek od Taylor. Všímám si jak nešťastné jste když se přejíte. Na jednu stranu s vámi soucítím a chápu vás, taky jsem to tehdy před 3-4 lety mívala. Ale:

♥ Holky, uvědomte si. To co vy máte za přežíračku mnohdy ve skutečnosti je to co "normální" člověk za den sní!
♥ Vy si uvědomujete že chcete mít pevná bříška, drobné zadečky, štíhlounký pas a zamyslíte se nad sebou a něco děláte.
♥ Když to vezmu kolem a kolem, při splácání spousty jídla dost možná polovinu ani nestrávíte, protože tělo toho není tak úplně schopno. Někdo by možná odporoval, ale mám svou mnohaletou zkušenost.
♥ Jednou stejně přijde něco, co vás opravdu bude motivovat. Ať už je to secvaknutí v hlavě že takhle se už nemáte tolik rády, že si přejete si vytáhnout šortky aniž by vám lidé nadávali do velryb.

Na druhé straně to nepřehánějte a nedělejte si iluze, jelikož:

♥ V momentě kdy zjistíte že ačkoliv hubnete, připadáte si odporně dokonce ikdyž máte pod 40kg, máte problém. Já osobně nevěřím že vás psycholog nebo psychiatr může vyléčit, to vše je na vás.
♥ Neopěvujte anorexii. K čemu je vám to že nejíte a jste hubené když to NEVIDÍTE a tudíž si to nemůžete vychutnat?!
♥ Proč držet hladovky, trápit se, dávat všanc své vlasy, svou pleť, své zdraví?
♥ Když zhubnete, je nápor okolí často horší než k tlouštíkům. Anorektička, bulimička, kostra, tyčka a jiné přezdívky se vás budou dost možná týkat dennodeně. A ne vždy je to příjemné!

Já sama nevěřím že pokud baštíte pod 1000kcal a neustále přemýšlíte o hubnutí či nepřiměřeně sportujete rovná se to ihned anorexie. Možná to mohou být vkrádající počátky kterým nemusíte uvolnit cestu vpřed. Holky, každá z nás je krásná. A nejkrásnější je tak jak nás příroda stvořila. Sice občas šlápne vedle s větším nosem, špatnými geny. Ale přirozenost v takových věcech jako je obočí (bože jak já nesnášim špatně vytrhané obočí), vlasy (ty mají být zdravé a lesklé, né bílé a jako sláma!) a pedikůra, manikůra, jemná pleť kterou podtrhnete pěstěním a péčí vede k dokonalosti. Je to spousta věcí. Nestavějme hubnutí na první laťky na úkor celku. Věřme si. Protože každá z nás má něco co je krásné, ale často to ani nepostřehnem abychom to mohly zdůraznit.
 


Comments

1 Ela Ela | Web | 16. january 2012 at 8:47 | React

To je tak krásně napsané :-) Potěší :-)

2 BePerfect BePerfect | Web | 16. january 2012 at 18:43 | React

Opravdu úžasně napsané :)
Ani nevím, kdy nastal ten zlom, že jsem se konečně odhodlala hubnout..pořád jsem o tom jen mluvila, ale činy žádné. Teď neustále myslím na jídlo, jaké si koupit, aby bylo pro tělo prospěšné, které mají naopak nulové výživové hodnoty apod. Těším se, až nad těmito aspekty přestanu přemýšlet a začnu je brát jako automatiku..vlastně jsem odbočila od článku :D Ale hezky napsané, pravdivé.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.